+38(097)7623164

+38(063)1417999

+38(099)1900510

Каньйон річки Дністер

Територією Тернопілля протікає найкраща серед річок Європи та друга за величиною в Україні річка Дністер. Протяжність річки – 1365 км. Та нашу Тернопільську область найбільше  нагородив Дністер найкрасивішими своїми берегами. Дністровський каньйон  для любителів пізнавального туризму, еко туризму, активного туризму - як сплави є найцікавішим відтинок річки Дністер  від Нижнева до Хотина. Кожна ділянка Дністра має свої особливості  та свої туристичні принади і задовільнить найвибагливішого туриста своїм рослинним, тваринним світами, наявністю природніх та історичних пам’яток  а пейзажі які відкриваються з схилів каньйону річки Дністер назавжди зачарують Вас. 

Дністровський каньйон унікальна пам’ятка природи, прикрашений неперевершеними меандрами, що  захоплюють.

З рівня водяного плеса сидячи на катамарані  ви зможете насолоджуватись недоторканою природою, спостерігати за її життям під час мандрівки.  Дністровський  каньйон характерний  – крутими скелястим  або  залісненими  берегами, дикою природою, мальовничим островами повз які ви  будете проходити та зупинятись для ночівлі, екскурсії чи купання.

Каньйон річки Дністер – то жива книга історії та геології, які  закарбували  у собі  події, що відбувались пов’язані з життєдіяльністю людей та геологічними процесами що відбувались під час формування земної кори і все це з живими ілюстраціями до яких можна доторкнутись.  Тут зустрічаються девонські, силурійські, нижньокрейдові відклади... яким більше мільйона років. Каньйон радо нам дозволяє огляни їх в своїх стрімких берегах, що  нагадують земну поверхню в розрізі.  Каньйон відомий цілому світові своїми від шаруваннями  (с. Стінка Бучацького і с. Трубчин Борщівського районів), вони містять у собі давні  рештки скам'янілої флори і фауни, яким понад 500 мільйонів років. Таких скельних від шарувань каньйоні Дністра, подібних до так званих стінок, які є пам’ятками природи подібних собі практично  не мають. Багато знахідок , які знайдені тут мають  велике наукове значення, а для наших туристів під час сплаву річкою Дністер споглядання на красу схилів - це захоплення та роздуми над тими складними процесами, що проходили при формуванні земної кори.

Схили Дністра стали домівкою для великої  кількості  червонокнижних рослин, тварин, птахів.  Подністров’я відрізняється теплим  кліматом каньйону  від інших територій Західної України.  Кам’яні стіни каньйону вбирають в себе сонячне тепло,  що впливає  погоду, тому літом дощик тут рідкість. Весна приходить швидше і на  2-3 тижні  швидше радує нас  зеленню та цвітом за інші обласні центри. Своїм таким віигідним розташуванням користуються місцеві жителі і займаються вирощуванням теплолюбних рослин та овочів.

 Річку Дністер давно люди використовували для своїх потреб, так в минулому річка слугувала транспортною артерією і люди використовували її для торгівлі  сплавляючи товар на саморобних плотах до Чорного моря. В сучасному світі, по річці ходили пасажирські плоскодонні катери та вантажні баржі. В умовах сьогодення  туристична індустрія почала використовувати річку  Дністер для організації відпочинку більше  пів століття. Попит людей  на відпочинок в Дністровському каньйоні зумовлює розвиток сплавів (рафтингу) на Дністрі.  Кількість охочих “пройтися” Дністром сьогодні  стрімко збільшується. Каньйон Дністра приваблює наших так і іноземних туристів яким ми радо пропонуємо сплави річкою Дністер на катамаранах, каноє, байдарках, плотах. Найпопулярнішим для сплавів (рафтингу) річкою Дністер є відтинок довжиною 250 кілометрів  від с. Нижнів до Хотина. На цьому відтинку до нашої уваги під час сплавів річкою Дністер десятка карстових гротів і печер, що  знаходяться у вапняках до яких  важко  пройти із суші. Сплавляючись Дністром на катамаранах ми  будемо любуватись скелями, химерний вигляд яких з рівня річкового плеса вражає, більшість можна і відвідати. Наші маршрути сплавів річкою Дністер насичені численними невеликими водоспадами – які в народі називають “дівочі сльози”, вони збігають по скелях, які  вкриті  густим мохами, являють унікальної краси видовище на фоні яких можна зробити гарні фотографії на згадку про сплав річкою Дністер. Також багато захоплючих каскадних водоспадів в яких можна купатись.

 Всього за кілька кілометрів від Дністра в каньйоні річки Джурин знаходиться найкрасивіший та найвищий рівнинний водоспад України - "Джуринський водоспад" висота якого 16 метрів. Джуринський каньйон захоплює своєю  масштабністю, красою та величчю. Посередині каньйону на високому пагорбі, який колись омивала сама  річка  розмістився Червоногородський замок, що своїми вежами нагадує нам про своє бурхливе існування як оборонної споруди а потім як палацу. Під час наших сплавів  відповідно до машрутів ми організовуємо кемпінг біля Джуринського водоспаду.

Річка Дністер відрізняється від інших річок  своєю каламутністю але це не означає, що вона є брудною. Річку Дністер вважають найчистішою річкою України за мікробіологічними показниками. Такої  каламутності річка набуває, через  добрячі зливи, що проходять  у будь-якому місці басейну Дністра до якого дощові  води несуть  тверді матеріали змитих з берегів.   Також  швидка течія – 0,5 м/сек. у межень та до 1 – 2 м/сек. у паводки додатково сприяє аерації води і мінералізації органічних забрудників. 

Під час рафтингу річками, сплавів Дінстром навчитесь  керувати катамараном, тримати його по фарватеру основної течії, не наближаючись до берегів, чалити, командно діяти. На відміну від Прута, Черемошу та Серету на Дністрі нема виражених притисків навіть в місцях стрімких берегів і річка придатна для сімейного відпочинку. Тож ласкаво просимо на сплав річкою Дністер!

Оцініть новину
(6 проголосувало)

Фотогалерея

showshowshowshowshowshowshowshowshow

Контакти:

48600 Тернопільська область, м.Заліщики, вул. Ст.Бандери, 66

(097) 762 31 64
(063) 141 79 99
(099)190 05 10

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.