+38(097)7623164

+38(063)1417999

+38(099)1900510

Каньйон річки Джурин. Джуринський водоспад та Червоногородський замок.


Неподалік села Нирків Заліщицького району, Тернопільської області є одна незвичайна місцина, що колись давно була величним містом - Червоногородом. Назва цього міста пішла від кольору порід, що мають яскраво-червоне забарвлення й встилають землі колишнього міста. А територія цікава не лише своєю історією, але й пам’ятками минувших століть, які своїм виглядом розповідають про минуле.

Червоногородський замок - велична споруда 14 століття, як і всі замки й оборонні споруди, переживала різні часи та події: нападів, облогів, захватів, руйнувань та відновлень, змін власників та перебудов. А коли настали мирні часи, власник місцевих земель - князь Кароль Понінський у 1820 році перебудував напівзруйнований замок у розкішний палац з величезною парковою зоною навколо.
Палац Понінських існував аж до початку I Cвітової війни, а коли прогриміла II Світова, від палацу залишилися лише дві вежі. Після воєнних дій занепав не лише палац, але й саме місто Червоногород. Тепер на карті немає такого населенного пункту, а про місто ходять місцеві легенди й чутки, мовляв, це місто-привид.

Родинна усипальниця княжого роду Понінських розташована неподалік, на сусідньому пагорбі. Взагалі, більшість історичних пам’яток минулого цієї місцевості, які зберіглися до наших днів, так чи інакше пов’язані з Понінськими. Відомий як найбільший рівнинний водоспад України - Джуринський, що сягає висоти 16 метрів, насправді є рукотворним явищем.

Тут варто розказати про зв’язок між Червоногородським замком і Джуринським водоспадом. У 1672 році величезна турецька армія на чолі з султаном Магометом ІV відправилася на завоювання Поділля, а один з її загонів - на Червоногород. У ті часи оборонна споруда Червоногородького замку була непідступною - дві височенні вежі, товсті стіни, та й сам замок розташовувався на пагорбі, оточеному з усіх боків річкою Джурин. Декілька днів турки намагалися взяти замок, але так і не змогли. Тоді вони вигадали таку хитрість: підірвали скелю на правому березі Джурина, направивши русло річки у інший бік. На місці старого річкового шляху виник сухий рів, через який їм таки вдалося добратися до замку.

А через кілька століть, коли оборонний замок почали перебудовувати в палац, архітектор князя повторив цю хитрість зі зміною русла річки, прикрасивши парк 16-метровим водоспадом - Червоногородським (Джуринським).

 

Зараз подивитися на місцеві краєвиди, насолодитися природою й незвичайною історією цих місцин приїжджають туристи з усієї України, та й не тільки з України. Пройтись попід вежами Червоногородського замку, знайти його таємні підземні ходи, відчути атмосферу минулих епох, зануритися у історію місцевості…
Тут є на що подивитися й окрім замку, наприклад - Домініканський костел Вознесіння Діви Марії 17 століття, що також має цікаву історію свого занепаду. Незважаючи на відсутність у ньому священника і прихожан та напівзруйнований стан, костел зберіг у своїх стінах найголовніший аспект релігійного осередку - атмосферу духовності й спокою.


Для любителів “водних” процедур тут є купання у тому ж Джуринському водоспаді, а ще гідромассаж і акватерапія.
Колишня територія Червоногороду - одне з тих місць в Україні, які варто відвідати хоча б раз у житті. Тернопільщина - дивовижна, і якщо ви ще тут не бували, радимо обов’язково в цьому переконатися, побачивши її на власні очі.

У рамках наших сплавів, колишня територія Червоногороду - обов’язковий пункт туристичного маршруту. Відпочиваймо разом, відкриваємо нові місця, Тернопольщині є чим вас здивувати!

Оцініть новину
(0 проголосувало)

Схожі матеріали

Фотогалерея

showshowshowshowshowshowshowshowshow

Контакти:

48600 Тернопільська область, м.Заліщики, вул. Ст.Бандери, 66

(097) 762 31 64
(063) 141 79 99
(099)190 05 10

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.