+38(097)7623164

+38(063)1417999

+38(099)1900510

Курортне місто-півострів - Заліщики

Заліщики - одне з найцікавіших міст України, на відпочинок у Заліщиках ще з 30-х років з’їжджалися вельможі з різних куточків Європи. Як Заліщики тільки не називають - “місто-півострів”, “місто-меандр”, “середземноморський курорт”, “польська Рів’єра”. Причиною цього є не лише вдале розташування міста на своєрідному півострові, що з трьох сторін омивається Дністром, але й унікальній клімат місцевості, подібний до середземноморського.

За одною з місцевих легенд, місто дістало свою назву за часів 9-10 століть, коли через Дністер проходили торгівельні шляхи, які сполучали Галичину й Молдавію. Саме на території сучасного міста купці полюбляли зупинятись для відпочинку, ховаючись від спеки в зарослях ліщини. Так і утворилась назва місцини “за ліщиною” - Заліщики.
Відомості про перші поселення на території сучасних Заліщиків відомі історикам вже в середин 14 ст. Саме місто було засноване польськими магнатами в середині 18 ст і практично відразу після свого заснування отримало Магдебурзьке право.
З 1772 року місто підвладне Австрійській імперії, а його історія як кліматичного курорту починається у 1895 році, коли до міста прокладаютья залізничні шляхи.
1919 рік - Заліщики захоплюють поляки. І саме цей період - від 1919 року до початку другої Світової війни приносить місту розквіт й популярність курортного міста для європейської еліти.

Пік слави курортного міста Заліщиків прийшовся на 30-ті роки. На відпочинок у Заліщики з’їжджалися особи високих чинів з усієї Європи. Теплий клімат, що донині порівнюють з середноморським, чиста вода, сонячні пляжі й відповідного рівня сервіс задовольняли забаганки навіть найбільш примхливих туристів. Для найбагатших відвідувачів курорту в літню пору Заліщики сполучали з Варшавою швидкісним потягом, що складався з трьох вагонів класу “люкс” і називався “люксторпедою”.

Польською Рів’єрою” Заліщики називали саме у ці часи. Береги Дністра були забудовані роскішними віллами й пансіонатами - Неаполь, Варшава, Рів’єра, Грант, чого варті лише одні назви. На курорті функціонували два піщаних пляжа - Сонячний та Тінистий. Саме тут виник перший неофіційний нудиський пляж Польщі, а розкішно облаштовану набережну порівнювали з ялтинською.
Розваги на курорті не обмежувалися купанням та засмаганням, спеціально для вельмож влаштовувалися цілі сезони культурних подій - театральних вистав та художніх виставок, кінних перегонів та спортивних змагань - з тенісу, веслування, стрільби тощо. Проводилися й події, схожі на сучасні фестивалі - оскільки Заліщики завжди славилися чудовим вином, кожного року, на початку вересня влаштовувалось дійство на честь збору виноградного врожаю, що мало назву “Віннярство” (польск. - “Winobranie”).

Серед відомих осіб, представників творчої та інтелектуальної знаті, що відвідували курорт Заліщики за часів його розквіту були Соломія Крушельницька - оперна співачка, Василь Стефаник та Юрій Федькович - відомі українські письменники та Юзеф Пілсудський - перший маршал Польщі.

У післявоєнні часи курортні пляжі постраждали від масштабної дністровьської повені, і за радянських часів їх так і не відновили. Хоча тут і функціонувала здравниця, на відпочинок до якої у Заліщики прибували туристи з усього колишнього СРСР, поступово місто як курорт почало втрачати свою, в минулому високу, популярність.

Сьогодні на відпочинок у Заліщиках з’їждаються туристи не тільки з України, але й з найближчих країн-сусідів. Хоча від колишньої розвинутої інфраструктури міста-курорту залишилось небагато, унікальні кліматичні умови та краса навколишніх місцин привертає увагу все більшої кількості людей. 

А ще Заліщики знаходяться в самому серці Дністровського каньйону, саме тому тут активно розвиваються водні види відпочинку, як рафтинг (сплави).

Тож ми запрошуємо всіх бажаючих насолодитися місцем з незвичайною історією й унікальним кліматом, природним чудом з історично-культурними пам’ятками - містом Заліщики під час наших турів.

 

Оцініть новину
(1 Проголосував)

Фотогалерея

showshowshowshowshowshowshowshowshow

Контакти:

48600 Тернопільська область, м.Заліщики, вул. Ст.Бандери, 66

(097) 762 31 64
(063) 141 79 99
(099)190 05 10

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.