+38(097)7623164

+38(063)1417999

+38(099)1900510

Літо 2015 було аномально спекотне!

    Аномально спекотне літо для  організацій що надають послуги для туристів на цих річках і сплавляються на плотах, старих катамаранах  під кінець сезону  не  займались такою діяльністю. На томість ми завжди працюємо для Вас, наші судна легкі, мінімум спорядження, досвідчені інструктора створюють мінімум перешкод для водної мандрівки. Стоянки на Дністрі, які так полюбили не місцеві фірми організатори цього року пустували на половину через такі аномальні явища у природі.
    Майже у всіх річках області спостерігається найнижчий рівень води зі слів вчених та старожилів такого не було декілька десятиліть, причина - аномально спекотне літо й мала кількість опадів.
   Кліматичні дослідження показують, що серпень цього року на Тернопільщині виявився найсухішим за останні 70 років. Рівень води знизився не лише у річках, кількість води зменшилася також у ставках і колодязях. Дністер обмілів на 7 метрів. А прибережні зони які займаються вирощуванням овочів у закритому грунті зокрема огірочків пережили справжній тест на виживання свого бізнесу через висихання колодязів та брак води у них.
Працівники техногенно-екологічної безпеки, використання водних ресурсів та моніторингу вод доповідають, що наразі склалась складна екологічна обстановка, бо у водосховищах і ставках рівень води знизився на метр, а в деяких річках навіть більше. Найбільше обмілів Дністер - станом на листопад 2015 року поблизу с. Устя рівень води знизився на 7,64 м. і причина цьому аномально спекотне літо. “Надто хвилюватися не варто. Ситуація хоч і непроста, але не критична. З настанням зими, а тим більше навесні, коли сніги почнуть танути, рівень води у річках відновиться” - запевняють фахівці.
    Тим часом місцеві жителі не нарікають на долю, а беруться за діло, адже оголені береги потребують очистки від тривалого антропогенного впливу. Люди кооперуються у соц. мережах й влаштовують суботники - очищають береги від сміття. Інколи знаходять цікаві й історично цінні речі. Як от Олег Істратій - буковинець, що завдяки цьогорічному обмілінню Дністра знайшов фрагменти глиняного посуду, наконечники стріл й скульптури скіфських часів, вік яких - 2 тис. до н.е.! Наочний приклад, як пережити посушливий період з користю.
     Варто заспокоїти й наших любителів сплавів Дністром - хоч рівень води по закінченню сезону й значно знизився, катамаран добре проходив навіть такі відрізки, де багато мілин. Ми перевірили і працювали для Вас і наші туристи не відчували наших переживань а навпаки стали свідками такої рідкісної події! На позитивні емоції від мандрівок не впливало навіть аномально спекотне літо.

 


З хорошими сподіваннями ми очікуємо на новий сезон для наших водних мандрівок річкою Дністер у 2016році.

 

Оцініть новину
(5 проголосувало)

Ми на Facebook

Наша група Вконтакті

Теги

5 днів до Хотина dnister splavy raftynh karpaty raftynh ukraina splav dnistrom splav kanoie splav na katamaranakh Splav_po_Dnistru_koropets_ustechko USA_Ice_Team vidpochynok_den_nezalezhnosti Інь та Янь Дністровського каньйону Карпати Майскиє дни Осінь сплави Верхній Дністер Відпочинок на Дністрі Графік турів рафтинг День туризму! Довгий Дністер Дністер 7 днів у сьомому чуді! Дністер кемпінг Дністром до Синькова Дністровський каньйон Заліщики сплав по Дністру Заліщики туристичні Заліщицький санаторій Літній відпочинок Рафтинг Зіліщики Хотин Спекотне літо 2015 Сплав Дністром на Трійцю Сплав дністром на катамаранах Сплави Дністром Сплави річкою Дністер Сплав по Днестру Сплав річкою Дністер Сплав річкою Дністер на катамаранах Трьохденний сплав Дністром дністер екскурсії водний похід рафтинг дністром сплав днестр байдарки сплав днестром сплав Хотина сплав дністром сплав дністром одного дня сплави річкою Дністер на катамаранах сплав по Дністру байдарки сплав по дністру сплав по реке Днестр травневі тури

Фотогалерея

showshowshowshowshowshowshowshowshow

Контакти:

48600 Тернопільська область, м.Заліщики, вул. Ст.Бандери, 66

(097) 762 31 64
(063) 141 79 99
(099)190 05 10

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.