+38(097)7623164

+38(063)1417999

+38(099)1900510

Верхній Дністер будівництво ГЕС - це смерть чи життя нашої річки!

 Як би не показували про позитив та плюси такого будівництва ГЕС на верхньому Дністрі мотивуючи виробництвом електроенергії, облаштуванням прилеглої території, будівництвом доріг, мостів, новими робочими місцями, майбутнім розвитком туризму то все це - самообман, щодо привабливості такого проекту та зниження цін на електроенергію. Єдина річка яка є найчистішою яка протікає наймальовничішим каньйоном який багатий на геологічні, історичні, архітектурні пам’ятки не кажучи уже і про рослинний, тваринний світи під загрозою. А всю повноту втрати ми осягнемо лиш тоді коли воно дійсно так і буде. Коли до води не підступиш через намул, не половиш річкової риби яка зникне, не покупаєшся та ще багато чого до чого люди звикли користуючись таким природнім багацтвом.

                                                    Посилання на відео https://www.youtube.com/watch?v=iSs_aYtqG7o&t=172s 

Варто згадати після окупації Криму, в Україні набирає обертів внутрішній туризм, який сприяє і розвиткові інших галузей через зайнятість простих людей. Також такий туризм і відпочинок в Дністровському каньйоні доступний всім, він безпечний і не дорогий і є Альтернативою Кримові. Та ми все ризикуємо втратити з появою ГЕС на верхньому Дністрі. Забудова Дністровського каньйону призведе до втрати його рекреаційної привабливості! Спорудження ГЕС знищить такі галузі малого бізнесу як туризм, що потягне за собою решту перспектив!

Дністровський каньйон щороку відвідують сотні тисяч Українців, та іноземців! Всі ми згадуємо як сотні каяків, байдарок ішли нашим мальовничим каньйоном, правда за останні два роки таких закордонних туристів поменшало через  військові дії але туристи зрозуміли, що Дністер є безпечним місцем для відпочинку і таким чином число охочих тут відпочивати збільшується в рази. На Дністрі відпочивають все більше і більше наших громадян. Популярними стають сплави на рафтах, байдарках, катамаранах, плотах та інших від саморобних до пристосованих для цього плавзасобами також прогулянки на моторних човнах, катання на водних лижах та інші види дозвілля та відпочинку. Та здається все ніби поступово розвивається, хоч і без сприяння та допомоги з боку держави іде своєю течією розвитку а тут така новина, новина знищення не тільки туризму але і екосистеми Подністров’я що безумовно відіб’ється і на місцевому населенні.

Верхній Дністер то наша перлина яка поступається Карпатам і окупованому Кримові, як одна із природних дарів нашої Країни що входить до 7 чудес України!.
Тому захистити Верхній Дністер, обов'язок для кожного жителя нашої демократичної держави адже ця справа торкнеться кожного тим чи іншим способом – рано чи пізно – але безслідно не пройде це точно!!!

Як стало відомо що ПАТ "Укргідроенерго" (Мінпаливенерго) хоче побудувати 7  ГЕС на верхньому Дністрі.
Зокрема плануються :

ГЕС №1 руслова біля с.Вістря Монастириського району Тернопільщині, на межі з Франківщиною
ГЕС №2.1 руслова в 3.5 км вище села Монастирок Бучачського району, на межі з Франківщиною
ГЕС №2.2 дериваційна в 3.5 км вище села Монастирок Бучачського району, , на межі з Франківщиною. Дериваційна - це значить що трубою "зріжуть" меандр Дністра і русло на протязі 17 км ( в районі сіл Незвисько-Лука) лишиться майже сухим
ГЕС №3 руслова біля с.Литячі Заліщицького району Тернопільщині, на межі з Франківщиною
ГЕС №4 руслова біля м.Заліщики Тернопільщині, на межі з Франківщиною та Чернівеччиною
ГЕС №5 руслова біля с.Брідок Заставнівського району Чернівеччини, на межі з Тернопільщиною
ГЕС №6 руслова біля с. Устя Борщівського району Тернопільщині, на межі з Чернівеччиною.

Ознайомлюйтесь, приєднуйтесь до кола наших однодумців через фейсбук та інші мережі і гуртом ми зможемо відстояти наш Дністер. Допоможіть хто як може, хто порадами, хто просто перепостить, хто пікетами, хто зверненями, хто як може! Головне не бездіяльність, адже байдужість вбиває!!!

ГЕС на верхньому Дністрі, негативні наслідки від будівництва (окрім підтоплення, виселення населення тощо) це:

1) Перекриття шляхів міграції риби;
2) Знищення середовища існування реофільних видів риб (тих кому треба стрімка, збагачена киснем вода і які не можуть жити у водосховищах);
3) Зникнення туристичної привабливості Дністра - зникне течія, затопляться береги, фактично він перетвориться на каскад ставків;
4) під водою опиняться численні острівців із своїм життям що панує на ньому;
5) Порушення Україною міжнародних зобов'язань. Зокрема в Угоді про Асоціацію України з ЄС прописана низка природоохоронних заходів, які Україна повинна вчинити для захисту біорізноманіття - і будівництво ГЕС на Дністрі призведе до неможливості їх виконання та порушення Угоди.
Також, згідно наявної карти НПП "Дністровський каньйон" ( в додатку) ГЕС №1, №3, №5 та №6 плануються прямо в межах національного природного парку, а ГЕС №2.1, №2.2 , №4 будуть мати значний вплив на НПП.

Крім того в межах Івано-Франківської області річка Дністер з берегами на цій ділянці частково входить у склад РЛП "Дністровський каньйон". Також на цій території ще є об'єкти природно-заповідного фонду України нижчих категорій. Саме будівництво ГЕС на Дністрі негативно вплине й на стан природних об'єктів вище та нижче по течії - зокрема Національних природних парків "Хотинський" (Чернівеччина), "Галицький" (Франківщина).
Багато можна перечислювати негараздів та бід які з’являться після будівництва ГЕС на верхньому Дністрі.

Дай Бог розуму нашим чиновникам!

Краса на межі виживання!

Данастріс краса, що зробить нас добрішими!

 

Оцініть новину
(7 проголосувало)

Ми на Facebook

Наша група Вконтакті

Теги

5 днів до Хотина dnister splavy raftynh karpaty raftynh ukraina splav dnistrom splav kanoie splav na katamaranakh Splav_po_Dnistru_koropets_ustechko USA_Ice_Team vidpochynok_den_nezalezhnosti Інь та Янь Дністровського каньйону Карпати Майскиє дни Осінь сплави Верхній Дністер Відпочинок на Дністрі Графік турів рафтинг День туризму! Довгий Дністер Дністер 7 днів у сьомому чуді! Дністер кемпінг Дністром до Синькова Дністровський каньйон Заліщики сплав по Дністру Заліщики туристичні Заліщицький санаторій Літній відпочинок Рафтинг Зіліщики Хотин Спекотне літо 2015 Сплав Дністром на Трійцю Сплав дністром на катамаранах Сплави Дністром Сплави річкою Дністер Сплав по Днестру Сплав річкою Дністер Сплав річкою Дністер на катамаранах Трьохденний сплав Дністром дністер екскурсії водний похід рафтинг дністром сплав днестр байдарки сплав днестром сплав Хотина сплав дністром сплав дністром одного дня сплави річкою Дністер на катамаранах сплав по Дністру байдарки сплав по дністру сплав по реке Днестр травневі тури

Фотогалерея

showshowshowshowshowshowshowshowshow

Контакти:

48600 Тернопільська область, м.Заліщики, вул. Ст.Бандери, 66

(097) 762 31 64
(063) 141 79 99
(099)190 05 10

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.